برش لیزری پلکسی, طلق و پلکسی

ساخت تابلو نوری با چراغ های LED

من این تابلو نوری LED را برای همسایه ام ، ساختم. این دستورالعمل ها را دنبال کنید تا خودتان بتوانید آن را بسازید!

تابلو نوری

مرحله 1: یک لوگو یا آرم طراحی کنید و آن رابر روی ورق پلکسی حکاکی کنید .

من این آرم را در فتوشاپ طراحی کردم ، سپس آن را به برنامه رایگان Inventables Easel وارد کردم . من از یک دستگاه 2CNC Shapeoko برای حکاکی آرم در عمق 0.01 استفاده کردم.

توجه! اگر یک دستگاه CNC ندارید، می‌توانید با استفاده از یک ابزار گردان، لوگو را بر روی پلکسی قرار دهید. این کار نیازمند یک دست محکم است! یا، فقط میتوانید در گوگل جستجو کنید تا افراد زیادی پیدا کنید که می‌توانند لوگو شما را بسازند.

توجه! به راحتی روی قطعات پلکسی خراش ایجاد می‌شود پس با دقت آن را کنترل کنید. هر گونه خراشی روی تابلو ظاهر خواهد شد و حذف و پاک کردن آن‌ها دشوار است.

تابلو نوری

مرحله 2: یک کیت چراغ نواری LED خریداری کنید

شما میتوانید در گوگل برای  خرید یک چراغ نوار LED جستجو کنید. حتما از یک کیت RGB با ریموت کنترل استفاده کنید.  که هزینه آن خیلی بالا نیست .

 

تابلو نوری

مرحله 3: پایه ای برای نوار چراغ LED بسازید.

من برای ساخت تابلو نوری ام  یک قطعه چوب افرا با عرض 3 اینچ را برش دادم. من از دستگاه برش لیزری برای ایجاد شیار در مرکز قطعه استفاده کردم که در حدود  0.5 اینچ کمتر از عرض قطعه است. نوار LED ما باید در این شیار قرار بگیرد بنابراین آن را کمی بزرگتر از عرض نوار LED برش میدهیم.

یک سوراخ جزیی در یک انتهای شیار دریل کنید، سپس سوراخی را از پشت پایه ایجاد کنید تا با اولین سوراخ یکی شوند. این سوراخ  برای سیم الکتریکی است، بنابراین دقت کنید که سوراخ به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند سیم نوار LED را از آن عبور کند.

 

تابلو نوری

مرحله 4: یک قاب به پایه اضافه کنید تا  تابلو نوری را نگه دارد.

من دو نوار  چوبی با  رنگ گردوی با عرض 4/3 اینچ برش داده ام که طول آن به اندازه عرض لوگو ما است. من این دو قطعه را روی پایه در هر طرف شیار چسبانده ام تا آنها روی تخته قرار بگیرند. شیار موجود در صفحه پایین باید در زیر لوگو قرار گیرد. دو قطعه کوچک تزئینی انتهایی را برش داده و آنها را نیز می چسبانم  تا قاب کامل شود.

توجه: هیچ راه خوبی برای بستن قاب در محل وجود ندارد ، بنابراین ممکن است شما نیاز داشته باشید فقط 15 دقیقه آنها را نگه دارید تا چسبیده و تنظیم شود.

 

تابلو نوری

مرحله 5: نوار چراغ LED  را اضافه کنید.

بر اساس پیشنهاد تولیدکننده ، نوار چراغ LED را در نقطه صحیح برش دهید. نوار را از طریق سوراخ تغذیه  وارد کرده و. نوار نوری را داخل شیار فشار دهید تا محکم در جای خود قرار گیرد.

 

مرحله 6: در انتها ریموت کنترل  و آداپتور برق وصل کنید.

دستگاه گیرنده کنترل از راه دور را در نوار چراغ وصل کنید. آداپتور را وصل کنید و از ریموت کنترل برای روشن کردن آن استفاده کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود، نور واقعا زیبایی خواهید داشت یک تابلو نوری منحصر به فرد دارید.

توصیه! مطمئن شوید که لبه پایینی پلکسی صاف و صیقلی است تا نور LED به خوبی بدرخشد. من از سنباده برای صاف کردن استفاده کردم و لبه را صیقل دادم.

متشکرم که در این مطلب با ما همراه بوده اید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع برش مقاله برش لیزری پلکسی ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *