برش لیزری پلکسی

برش لیزری پلکسی چیست؟

برش لیزری پلکسی که برای تولید سریع قطعات سفارشی و اقتصادی برای هر پروژه ایده‌آل است. ما از تکنولوژی دقیق استفاده می‌کنیم و بهترین تلاش خود را می‌کنیم تا کیفیت محصولات را تضمین کنیم. سرویس برش لیزری پلکسی می‌تواند رنگ‌های مختلفی برای شما فراهم کند که شامل شفاف، سیاه، بنفش، سفید، آبی، قرمز و زرد و غیره هستند.
علاوه بر این، شما می‌توانید تکنولوژی منحصر به فردی را انتخاب کنید تا محصولات شما متفاوت به نظر برسد که برخی لوگوها ، زاویه خمش ۴۵ و ۹۰ درجه و یا قوس دار، رنگ آمیزی و غیره را نشان می‌دهد.

علاوه بر این، شما می‌توانید سایر محصولات پلکسی گلاس مورد علاقه خود را از قسمت محصولات و خدمات ما مشاهده کنید و یا طراح های سفارشی خود را برای ما ارسال کنید تا برای شما ساخته شود

نکته اول: قبل از شروع به برش لیزر اکریلیک ، مهم است که بدانید دستگاه برش لیزر چیست ؟؟و چگونه کار می کند؟؟ دستگاه برش لیزری دستگاهی است که از پرتوی اشعه برای برش ، اتصال و تبخیر مواد استفاده می کند. این فناوری با محوریت سرعت و دقت بسیار بالا کار میکند.

یک برش لیزری معمولی  به یک کامپیوتر متصل بوده و در محورهای X و Y کار می کند. (به عبارت دیگر ، این دستگاه دو بعدی است.) کامپیوتر لیزر ،قدرت ، فرکانس و سرعت را کنترل می کند. جنبه های دیگر این دستگاه مانند جدول ، لنزها و تهیه مواد  باید بصورت دستی انجام شود. همه این متغیرها می توانند بر کیفیت برش لیزر تأثیر بگذارند.

با استفاده از ورق اکریلیک ، لیزر مواد جامد را تبخیر می کند و یک سطح نازک ، صاف و براق با دقت بسیار زیاد ایجاد می کند. برای برش لیزر ، داشتن یک مدل برداری مناسب بسیار مهم است. کامپیوتر این  مدل برداری را پردازش کرده و آن را در ورق آکریلیک برش می دهد.

شما می‌توانید در هر یک از ابزارهای نرم‌افزاری CAD مختلف که برای ایجاد فایل برداری در دسترس هستند کار کنید. در اینجا چند مثال معروف آورده شده‌است:

 • AdobeIllustratorCC
 • AutoCAD
 • CorelDRAW
 • Inkscape
 • TurboCAD

 

برای آماده‌سازی فایل، شخص باید برنامه‌ای را که ماشین در آن کار می‌کند، بداند. اکثر برنامه‌ها در حالت RGB و میلی‌متر کار می‌کنند. در این حالت، رنگ هر خط باید توسط تولید کننده نشان داده شود و وزن ضربه باید ۰۱ / ۰ میلی متر باشد.

 

برش لیزری

 

آیا می توانم در خانه برش لیزر را انجام دهم؟

اگرچه دستگاه های برش لیزر ابزارهای شگفت انگیزی هستند ، اما داشتن آن ها در خانه می تواند دردسر ساز شود.

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، دستگاه برش لیزر مواد را تبخیر می کند و آن را به یک گاز مضر تبدیل می کند. بنابراین یک دستگاه برش لیزر خانگی باید دارای سیستم اگزوز با جریان مناسب هوا باشد تا بتواند گاز را به فضای بیرون یا فیلتر هوا انتقال دهد.

 

برش لیزری اکریلیک :

برش لیزری اکریلیک به دلیل داشتن نتایجی با کیفیت بالا یکی از روش های فوق العاده محبوب برای دستگاه های لیزری است.

بسته به نوع آکریلیکی که با آن کار می‌کنید، لیزر می‌تواند یک لبه صاف و صیقلی را هنگام برش لیزری تولید کند و همچنین می‌تواند با حکاکی لیزری یک طرح سفید روشن و یخ زده تولید کند.

انواع اکریلیک :

قبل از شروع کار با اکریلیک در دستگاه لیزر ، درک انواع مختلف مواد اولیه بسیار مهم است. در واقع دو نوع اکریلیک وجود دارد که برای استفاده با لیزر مناسب هستند:

 • ورق های آکریلیک چدنی از یک آکریلیک مایع ساخته شده است که درون قالب هایی ریخته می شود که می تواند در شکل ها و اندازه های مختلف تنظیم شود. این نوع اکریلیک برای بیشتر ساخت تندیس و سایر جوایز موجود در بازار استفاده می شود. آکریلیک چدن برای حکاکی ایده آل است زیرا هنگام حکاکی رنگ سفید یخ زده ای را به وجود می آورد. آکریلیک چدن به دلیل اینکه با لیزر به راحتی بریده میشود برای حکاکی مناسب تر است.
 • نوع دیگر اکریلیک به اکریلیک اکسترود شده معروف است که یک ماده برش بسیار محبوب است. اکریلیک اکسترود شده به دلیل اینکه با تکنیک متفاوتی و در جحم بالاتر تولید میشود نسبت به اکلریک چدن ارزان تر است و واکنش بسیار متفاوتی در  پرتو لیزر نشان می دهد. اکریلیک اکسترود شده به صورت صاف و صیقلی برش می یابد و هنگام برش لیزر لبه ی کار با شعله جلا داده خواهد داشت. اما در هنگام حکاکی به جای طرحی با حالت یخ زده طرحی روشن و سفید خواهید داشت.

برش لیزری

 

سرعت برش لیزری :

برش اکریلیک معمولاً با سرعت نسبتاً کند و قدرت زیاد به بهترین وجه حاصل می شود. این فرآیند برش اجازه می دهد تا پرتو لیزر لبه های آکریلیک را ذوب کند و در اصل صاف ایجاد کند.

امروزه چندین تولید کننده اکریلیک وجود دارد که اکریلیک های چدن و اکسترود شده های مختلفی را تولید می کنند که دارای رنگ ها ، بافت ها و الگوهای مختلفی با تنوع بسیار زیاد هستند. جای تعجب نیست که اکریلیک یک ماده بسیار محبوب برای برش و حکاکی لیزر است.

 

چه نوع پروژه های اکریلیک می توانید بسازید؟

اکریلیک یک ماده با دوام و عملی برای پردازش لیزر است. تنوع رنگ ها و بافت ها این ماده را برای ساخت انواع وسایل ایده آل می کند:

 • تابلو نکات مربوط به خرید
 • علائم جهت دار و راهنمایی
 • گوشواره / آویز / دکمه
 • ظروف / جعبه / گلدان
 • جوایز سفارشی
 • تزیینات خانه
 • و خیلی بیشتر!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *